Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Wchodzimy na Błatną i sprzątamy Beskidy


Komunikat - zamknięcie społeczności z dniem 20 sierpnia 2021

0

Wchodzimy na Błatną i sprzątamy Beskidy

Już 16 października uczniowie klasy 5a z Ujazdu wybierają się do jednego z najpiękniejszych beskidzkich schronisk na Błatnej. W planie wycieczki nie tylko wędrówka po Beskidzie Śląskim (z Brennej na Błatną), ale także warsztaty ekologiczne, które poprowadzę oraz wspólne sprzątanie szlaków górskich, a dokładnie w drodze powrotnej szlaku z Błatnej do Brennej. Zgodnie z ideą akcji, śmieci schodzą z turystami z góry w dół, a nie odwrotnie. Jak zawsze w schronisku będzie też zamontowany symbol akcji, czyli tabliczka z orłem przednim, który strzeże czystości szlaków górskich. Chciałbym, aby w górach powstała moda na znoszenie swoich śmieci we własnych plecakach, i aby turyści nie pozostawiali śmieci w schroniskach, ani na szlakach górskich, taki jest cel naszej akcji.

To kolejna wyprawa, którą pomaga mi zorganizować i sfinansować Asekol Organizacja Odzysku i Enviropol. Byliśmy już razem w Karkonoszach i Beskidach, zbieramy elektroodpady w dolinach i sprzątamy górskie szlaki. Informacje o akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" i Koalicji Recykling Górom na stronach: http://www.cycling-recycling.eu/ak…/koalicja-recykling-gorom
https://www.facebook.com/recyklinggorom/

Wszystkich chętnych do przyłączenia się zapraszamy 16 października na start akcji o godz. 10 w centrum Brennej. Wolontariusze dostaną rękawice i worki, a w schronisku na wszystkich czekać będzie pyszny poczęstunek. Ps. Chcielibyście się wybrać do innego schroniska i przykręcić orła? Proszę bardzo. Piszcie, proponujcie, zaplanujemy wspólnie akcję i spotkamy się w górach na szlaku. 
Ten wpis czytano 815 razy.
Odsłon: 351638
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Sierpień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »