Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Eko Walentynki
2

Eko Walentynki

„Kocham recykling”
czyli Eko Walentynki


Zapraszamy 14 lutego na Walentynki. W dzień zakochanych zorganizujmy wspólnie w wybranych polskich miastach akcję "Kocham recykling", na której będą zbierane zużyte baterie i rozdawane lizaki-serduszka. Do akcji zgłosiły się m.in: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Żywiec, Rzeszów, Lublin, Ruda Śląska, Zielona Góra, Ełk i Jelenia Góra.

Idea akcji jest prosta – z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać. Posegregowanie i przyniesienie w wyznaczone miejsce zużytych bateryjek będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem - lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego, tzn. jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób.


Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton. ( Na marginesie, aby nie produkować nowych baterii-odpadów, warto używać akumulatorków, jak tak przynajmniej robię :-)

Głównym partnerem w akcji „Kocham recykling” jest ERP Batteries Poland Sp. z o.o. (www.erppolska.pl) – firma organizująca zbiórkę i recykling baterii.

Zapraszamy do udziału w akcji
Pomysłodawca i organizator
Dominik Dobrowolski i przyjaciele
Szczegóły akcji „Kocham recykling”
na stronie: www.cyling-recycling.eu


oraz
www.erppolska.pl
www.elektrozbiorka.pl

Ten wpis czytano 2290 razy.
Tak, chcę także zawitać z lizakami do Rzeszowa. Szukam miejsca i osoby, która pomogłaby to zorganizować.

Pozdrawiam
Dominik Dobrowolski
Dominik Dobrowolski - Sobota, 04 Luty 2012 12:45
Bardzo pożyteczna akcja i fajny pomysł, ciekawe czy w Rzeszowie tez będzie punkt dla tej akcji - gdzie można będzie szukać miejsc na mapie Polski?
Renata Zarzycka - Sobota, 04 Luty 2012 12:29
Odsłon: 287438
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »