Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Śmieci w Śniardwach
0

Śmieci w Śniardwach

14 maja 2018 roku odbyło się w Piszu pierwsze spotkanie wolontariuszy, którzy wezmą udział w wyprawie pt. "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw". W wyprawie, której celem jest kontrola stanu zaśmiecenia największego w Polsce jeziora oraz stanu przygotowań marin i portów na przyjęcie tysięcy jachtów i milionów wodniaków  (a dokładnie ich śmieci), weźmie udział młodzież z Pisza - miasta będącego symboliczną bramą na Mazury.

Opiekę nad wolontariuszami będzie sprawować Józef Knyżewski –instruktor kajakarstwa, trenujący młodzież w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportu (PMOS) w Piszu.

Spotkanie połączone było z konferencją prasową, w której wzięli udziały władze samorządowe Pisza oraz Anna Szałkowska z Fundacji PlasticsEurope Polska. Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży z Litwy, przebywającej w Ośrodku (PMOS), dla której, korzystając z okazji, przeprowadziłem wykład na temat problemu jakim jest zaśmiecenie rzek, jezior i mórz. Jest szansa, że Recykling Rejsy zawitają zatem także na Litwę, gdzie mieszkańcy mają również duży problem z odpadami.

Planowana wyprawa wokół Śniardw ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszam wodniaków pływających po jeziorze Śniardwy do spotkań i wspólnych akcji sprzątania jeziora. Ja oczywiście też płynę, tzn wiosłuję! :-)

Wyprawa rozpocznie się w Piszu 14 czerwca 2018 roku i po okrążeniu jeziora oraz odwiedzeniu wielu portów kajakowy "eko-patrol" zakończy "Recykling Rejs" (po 4-5 dniach) także w Piszu. Szczegóły m.in na www.recykling-rejs.pl  i https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

Wszystkich zainteresowanych spotkaniami, wspólnym edukowaniem, sprzątaniem, pływaniem oraz żeglowaniem po Mazurach i Śniardwach proszę o kontakt: dominik@cycling-recycling.euTen wpis czytano 268 razy.
Odsłon: 257519
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Wrzesień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
zobacz wszystkie wpisy »