Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Śmieci skrzydeł nie mają - startujemy w marcu w Andrzejówce!
0

Śmieci skrzydeł nie mają - startujemy w marcu w Andrzejówce!

Zapraszam do udziału w pierwszej w Polsce akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" - ruszamy już marcu 2018. Zaczynamy w kultowym schronisku w Górach Suchych - w Andrzejówce: http://andrzejowka.com.pl/ , do którego pomoże nam dotrzeć Marcin Fila - znakomity sudecki przewodnik. Andrzejówka - to będzie pierwsze schronisko w Polsce, które zainicjuje cykl kolejnych akcji pt. "Śmieci skrzydeł nie mają".

Z grubsza plan jest taki, aby w pierwszych dniach marca z grupą uczniów z przepięknego Sokołowska wejść drogą leśną do schroniska, tam zaprosimy dziennikarzy, zamontujemy tabliczkę "Śmieci skrzydeł nie mają", nakręcimy z całości filmik, zrobimy fotograficzną dokumentację, przeprowadzę pogadankę o śmieciach i recyklingu, namawiając turystów, aby nie zostawiali w schroniskach ani na szlakach śmieci, a w drodze powrotnej zniesiemy śmieci w dolinę, posprzątamy szlak, posegregujemy je i wrzucimy, gdzie trzeba. Wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe koszulki z orłem przednim - symbolem akcji. O akcji, Koalicji Recykling Górom i planach - info na mojej stronie: cycling-recycling.eu .

Zapraszam do wspólnego wchodzenia do Andrzejówki, do spotkania w samym schronisku. Zapraszam też inne schroniska do udziału w projekcie i do przyłączenia się do kolejnych akcji. Wszystkie nasze działania są w całości finansowane przez Koalicję Recykling Górom, do której mogą przyłączyć się firmy, organizacje, samorządy, media i osoby prywatne.

Akcje planowane są w minimum 500 lokalizacjach (schroniska, szlaki górskie, Parki Narodowe ... .) od Sudetów po Bieszczady. Projekt jest planowany na 5 lat.

Dzwońcie, piszcie, spotkajmy się w górach. W Sokołowsku startujemy, czym nas będzie więcej, tym lepiej, zapraszam.

Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978


Takie tabliczki są m.in w masywie Brenty we Włoszech (powyżej)
A takie tabliczki z orłem pzrednim, będa w polskich schroniskach (poniżej).
Ten wpis czytano 556 razy.
Odsłon: 270294
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Grudzień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »