Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Pętla Toruńska
0

Pętla Toruńska

Tytuł brzmi (dla niezorientowanych) intrygująco, a nawet strasznie. Dla mnie kusząco i aż mi się gęba śmieje, jak pomyślę o tym, że tegoroczy Recykling Rejs właśnie przemierzę po tej "pętelce". W sumie trochę więcej i trochę dalej, bo połączę tą pętelkę z "Pętlą Żuławską".

Te dwa połączone szlaki wodne w Polsce to mnóstwo wody, mnóstwo atrakcji no i mnóstwo wiosłowania. Startuję 6 czerwca w Gdańsku pod "Zieloną Bramą". Później kawałek Marwą Wisłą do Królowej Polskich Rzek, kawałek pod prąd do Gdańskiej Głowy (śluzy na Szkarpawę). No i jak Neptun Rzeczny da to dopłynę do Zalewu Wiślanego, późnej do Elbląga i pochylniami do Ostródy. Cofnę się na Jeziorak i pokajakuję do Iławy. Tam już kilka wioseł i jestem na dzikiej Drwęcy. Po ok 200 km cumuję w stolicy pierników (bez aluzji) i z  Kopernikiem wypiję piwo na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim. Będę znów na Wiśle i z prądem popłynę pod Fordon, gdzie uchodzi Brda. Tam też skręcę, aby pod wieczór dobić do Przystani Bydgoszcz. Zatrzymam się na dzień, dwa i znów wrócę na Królową i przybijając do Grudziądza, Tczewa, Gniewu wpłynę na Bałtyk i do Gdańska na finał.
To w sumie z 500 km z kapeluszem kajakowania. Po drodze oczywiście sporo spotkań, już zapraszam, jeżeli komuś przyjdzie pomysł dołączyć do wyprawy i sprzątania brzegów ze śmieci, jestem do dyspozycji. Możemy spotkać się na szlaku, jak trzeba mogę (jeszcze będzie rok szkolny) poprowadzić ekolekcje w szkołach, na trasie wyprawy). Zajrzyj www.recykling-rejs.pl (wkrótce nowa strona!)

Zatem do zobaczenia,
Ahoj!

Ten wpis czytano 452 razy.
Odsłon: 267517
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Listopad 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »