Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Komentarze


Komunikat - zamknięcie społeczności z dniem 20 sierpnia 2021

Komentarze

Bardzo przykre. Brak słów. Pozdrawiam serdecznie.

~Gość Obiektywny

To nie kwestia policji, która jest w tym wypadku narzędziem, tylko rządu, który tego narzędzia używa. Typowo reżimowe metody.

Właśnie to wygląda tak, że te sprzęty są jednorazowego użytku, by szybko kupić nowe, by producenci jak najwięcej sprzedali. Ale my mamy wpływ na nasze dzieci, możemy wychować je tak, że nie potrzebują nowego telefonu do póki stary działa itd. teraz ludzie kupują różne rzeczy dla spokoju, dziecko zajmie się laptopem, rodzic ma spokój. A powinniśmy uczyć dzieci innego spędzania wolnego czasu, wtedy nie będą czuły potrzeby posiadania nowych rzeczy. Pozdrawiam serdecznie :)

Obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=e9xmn228HM0 . Niestety do tej pory gospodarka rozwijała się zgodnie z zasadą: więcej i szybciej, tak krąży pieniądz, więcej i szybciej. W latach 70 zrezygnowano z parytetu złota, teraz pieniądz jest tylko pojęciem abstrakcyjnym, nie ma pokrycia w złocie, w czymkolwiek. Gospodarka oparta jest na długu, dłuugu, dłuuugu, większym i większym. Przedmioty zgodnie z tą filozofią nie mogą być trwałe, bo gospodarka spowolni. Oczywiście i tak spowolni, ale będzie to wielkie bum! Wielkie, szybie spowolnienie, a dokładnie paraliż. Czyli nastąpi recesja czyli redukcja. Oczywiście bogatym się nic nie stanie, chyba że redukcja nastąpi też w środowisku naturalnym, wtedy nawet bogaci nic nie poradzą. Na moje oko, będzie bum. Biedni już to czują: Afryka, Am. Południowa, Azja... .

A ja mam pytanie. Dlaczego dzisiejsze urządzenia są takie słabe, rok, dwa lata i do wyrzucenia. Dawniej robiono samochody, telefony, radia, telewizory, że działają do dzisiaj, a jak zepsuło się coś ważnego można było rozłożyć na części zamienne i naprawić mniej zepsute urządzenia. I one działają do dzisiaj. A obecne sprzęty szybko sie psują, nie można naprawić tylko trzeba wyrzucić. Dawniej o nawet jak się wyrzuciło jedną część to i tak było to mniej niż np. cały telewizor. Więc czemu producenci nie rozwiążą problemu w ten sposób? Pozdrawiam serdecznie :)

Dziękujemy za piękny wierszyk. My również życzymy wszystkiego co najlepsze na Święta w Nowym Roku. Pozdrawiam serdecznie:)

Witam!
Ostatnio byłem na grzybach i zamiast grzybów zobaczyłem śmieci w lesie. My ludzie z natury jesteśmy śmieciarzami. Nie uczono nas segregowania, itp. Ja osobiście sprzątam jak widzę jakiś kosz na śmieci to wyrzucam. Segreguje odpady. Wiem jedno brak rozgłosu w mediach o dbaniu o środowisko.

Ciekawe

Gazy cieplarniane tworzy natura - wulkany, naturalne pożary lasów, rozkład obumarłych szczątków żywych istot, oddychanie tlenowców. Problem to coraz mniejsza liczba roślin, w tym drzew. Rośliny pobierają CO2, oddają za to tlen, ponadto potrafią zmniejszyć ilość pyłów, CO oraz innych tlenków i dwutlenków, iglaste wydzielają prozdrowotne olejki eteryczne. A tu powierzchnia lasów światowych maleje. Tajga (największa powierzchnia lasów na Ziemi) wycinana, lasy tropikalne (największa biróżnorość-50% gat. Ziemi) wycinane, stare drzewa w miastach (stuletni dąb oddaje ilośc tlenu dla 5 osobowej rodziny) wycinane. Lasy w pobliżźu wsi wycinane są pod grunty rolne, drogi i domy, lasy przy miastach pod osiedla. Gdy tego nie zatrzymamy, nie będzie miał kto redukować gazów cieplarnianych ani nawet produkować tlenu. Fotosynteza sinic jest bardzo produktywna, tylko, że nie jest ich wystarczająco dużo - osuszanie jezior. Trzeba chronić naturalne ekosystemy i półnaturalne, mające wiekszą bioróżnorodność. Tylko one zapewnią równowagę biologiczną i ekologiczna na Ziemi.

Cieszę się i życzę dalszych, świetnych pomysłów.
Kto wie, może kiedyś razem wyruszymy na wyprawę rowerową? :)

Odsłon: 351636
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Sierpień 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »