Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Komentarze

Komentarze

Dziękujemy za piękny wierszyk. My również życzymy wszystkiego co najlepsze na Święta w Nowym Roku. Pozdrawiam serdecznie:)

Witam!
Ostatnio byłem na grzybach i zamiast grzybów zobaczyłem śmieci w lesie. My ludzie z natury jesteśmy śmieciarzami. Nie uczono nas segregowania, itp. Ja osobiście sprzątam jak widzę jakiś kosz na śmieci to wyrzucam. Segreguje odpady. Wiem jedno brak rozgłosu w mediach o dbaniu o środowisko.

Ciekawe

Gazy cieplarniane tworzy natura - wulkany, naturalne pożary lasów, rozkład obumarłych szczątków żywych istot, oddychanie tlenowców. Problem to coraz mniejsza liczba roślin, w tym drzew. Rośliny pobierają CO2, oddają za to tlen, ponadto potrafią zmniejszyć ilość pyłów, CO oraz innych tlenków i dwutlenków, iglaste wydzielają prozdrowotne olejki eteryczne. A tu powierzchnia lasów światowych maleje. Tajga (największa powierzchnia lasów na Ziemi) wycinana, lasy tropikalne (największa biróżnorość-50% gat. Ziemi) wycinane, stare drzewa w miastach (stuletni dąb oddaje ilośc tlenu dla 5 osobowej rodziny) wycinane. Lasy w pobliżźu wsi wycinane są pod grunty rolne, drogi i domy, lasy przy miastach pod osiedla. Gdy tego nie zatrzymamy, nie będzie miał kto redukować gazów cieplarnianych ani nawet produkować tlenu. Fotosynteza sinic jest bardzo produktywna, tylko, że nie jest ich wystarczająco dużo - osuszanie jezior. Trzeba chronić naturalne ekosystemy i półnaturalne, mające wiekszą bioróżnorodność. Tylko one zapewnią równowagę biologiczną i ekologiczna na Ziemi.

Cieszę się i życzę dalszych, świetnych pomysłów.
Kto wie, może kiedyś razem wyruszymy na wyprawę rowerową? :)

Tak, chcę także zawitać z lizakami do Rzeszowa. Szukam miejsca i osoby, która pomogłaby to zorganizować.

Pozdrawiam
Dominik Dobrowolski

Bardzo pożyteczna akcja i fajny pomysł, ciekawe czy w Rzeszowie tez będzie punkt dla tej akcji - gdzie można będzie szukać miejsc na mapie Polski?

Panie Dobrowolski, pisałem o tym pod kontem eko żywności. Tam też jest ściema. Powiem tak gdzie ktoś zarabia na ,,eko,, tam jest i będzie sciema.

Z sentymentem wspominam pisanie listów.A jeszcze jak ten list ma komuś pomóc to wspaniałe przedsięwzięcie.
Pomysł genialny.Niestety nie mogę wziąć w nim udziału.

Serdecznie gratuluję zwycięstwa - to niebywały wyczyn o niezwykła moc tak działać jak Pan to robi. Brawo!
Podziwiam i pozdrawiam :)

Odsłon: 221808
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Wrzesień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »