Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Kajakowy eko-patrol wokół Śniardw!
0

Kajakowy eko-patrol wokół Śniardw!Zapraszam 14 czerwca (czwartek)  o godzinie 10.00 do Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu (PMOS) w Piszu na start wyjątkowego spływu kajakowego.
W wyprawie pt. "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw" weźmie udział młodzież z Pisza - miasta będącego symboliczną bramą na Mazury.  Celem akcji jest kontrola stanu zaśmiecenia największego w Polsce jeziora, oraz stanu przygotowań marin i portów na przyjęcie tysięcy jachtów i milionów wodniaków.
Opiekę nad młodzieżą będę sprawować razem z Józefem Knyżewskim - instruktorem kajakarstwa, trenującym od wielu lat młodzież w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportu (PMOS) w Piszu.
Dzięki wsparciu Fundacji PlasticsEurope Polska w ekspedycji "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw" może wziąć udział młodzież z Pisza. 

Planujemy przepłynąć szlak wodny o długości ok. 100 km wokół Jeziora Śniardwy, odwiedzimy mariny, m.in także w Mikołajkach, oraz rezerwaty i wyspy. Noclegi planowane są pod namiotami. Po każdym dniu będziemy rozbijać obóz, w którym będziemy odpoczywać, gotować i przygotowywać się na kolejny dzień wyprawy. W planie też akcje sprzątania brzegów, spotkania z mieszkańcami oraz konferencje prasowe.
Wprawa wokół Śniardw ma charakter otwarty. Każdy może się przyłączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnych jednostkach pływających. Mile widziane kajaki, pontony, łodzie, żaglówki... .:-)
Kajakowy "eko-patrol" zakończy akcję po 4 dniach czyli 17 czerwca także w Piszu przy przystani hotelu Joseph Conrad.  Relacje na bieżąco będą zamieszczane na fb: https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

Wszyscy zainteresowani informacjami prasowymi, spotkaniami, wspólnym edukowaniem, sprzątaniem, pływaniem oraz żeglowaniem po Śniardwach zapraszam do kontatu: dominik@cycling-recycling.eu, 697 092 978  .
 
Ahoj!
Dominik

Ten wpis czytano 249 razy.
Wypowiadasz się jako: niezalogowany

Dlaczego warto się zalogować?

  • Uzyskasz prosty dostęp do narzędzi portalu
  • Zautoryzujesz swoje wypowiedzi, stały NICK
  • Spopularyzujesz swoją osobę, AVATAR

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Dołączysz do społeczności ekologia.pl
  • Otrzymasz własną galerię i blog
  • Poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach
Zaloguj sięZarejestruj się
Podpis:
Ocena:
  
Odsłon: 256698
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Wrzesień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
zobacz wszystkie wpisy »