Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Dominik Dobrowolski   Ekopodróżnicy nagrodzeni!
1

Ekopodróżnicy nagrodzeni!

Odpowiedzialni podróżnicy zostali nagrodzeni w konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Moje odpowiedzialne wakacje". Recyklingowy spływ kajakowy, ekologiczne uprawy kawy w Gwatemali i prowadzenie warsztatów w Kurdystanie - zwycięskie prace opisują różnorodne formy spędzania wakacji, a ich wspólnym mianownikiem jest dbałość o zrównoważony rozwój.

Konkurs polegał na opisaniu wakacji, które zostały spędzone w sposób odpowiedzialny, czyli z poszanowaniem dla środowiska naturalnego odwiedzanego rejonu świata i lokalnej kultury. Celem konkursu była promocja odpowiedzialnej turystyki. Jury konkursu w składzie Aleksandra Gutowska (Fundacja Kultury Świata), Karolina Szlasa (Forum Odpowiedzialnego Biznesu) i Katarzyna Tekień (Fundacja Partners Polska) wyłoniło zwycięzców, przyznając nagrodę za 1 i 2 miejsce oraz jedno wyróżnienie.

Zdobywca pierwszego miejsca, ekolog Dominik Dobrowolski, 2 tygodnie płynął kajakiem z Wrocławia do Szczecina, edukując na temat zanieczyszczeń Bałtyku i namawiając Polaków do dbania o czystość rzek. Za swój recyklingowy rejs zdobył voucher o wartości 500 dolarów do wykorzystania na dowolną wycieczkę organizowaną przez biuro podróży MK Tramping.

Katarzyna Walkiewicz część swoich wakacji spędziła na plantacji ekologicznej kawy i orzechów w Gwatemali, zarządzanej przez wspólnotę 40 rodzin. Podczas pobytu w Comunidad Nueva Allianza dowiedziała się na czym polega życie lokalnej społeczności, mieszkając w ośrodku ekoturystycznym. Za zdobycie drugiego miejsca w konkursie otrzymała nagrodę w postaci rocznej prenumeraty magazynu „All Inclusive" oraz półrocznej prenumeraty magazynu „Wiadomości Turystyczne".

Wyróżnienie otrzymałaOlga Ślepowrońska za opisanie pobytu w irackim Kurdystanie, gdzie prowadziła warsztaty dla uchodźców, dzieci i więźniów. W nagrodę otrzymała zestaw złożony z książki „Dajcie im popływać" oraz filmu „180 stopni na południe". Takie zestawy otrzymali również zdobywcy 1 i 2 miejsca.

Więcej informacji o odpowiedzialnej turystyce znajduje się na stronie www.facebook.com/OdpowiedzialnaTurystyka.

Nagrodę główną ufundowało biuro podróży MK Tramping.

Patronat medialny nad konkursem objął magazyn All Inclusive. Patronem branżowym konkursu był magazyn Wiadomości Turystyczne.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Ten wpis czytano 1386 razy.
Serdecznie gratuluję zwycięstwa - to niebywały wyczyn o niezwykła moc tak działać jak Pan to robi. Brawo!
Podziwiam i pozdrawiam :)
Renata Zarzycka - Sobota, 05 Listopad 2011 21:59
Odsłon: 249944
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu dominik@cycling-recycling.eu
<< Lipiec 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »